Bolonia to średniowieczne miasto uniwersyteckie jest urocze, historyczne i przyjemne do odkrywania … a lokalna kuchnia Bolonii jest wyjątkowo smaczna i aromatyczna. Bolonia to też wspaniałe teatry, średniowieczne budynki z terakoty, niezliczone łuki i fascynująca sztuka, w skrócie, idealne miejsce do odkrywania autentycznej niezliczonej ilości włoskiego życia i smaku. W trakcie pobytu proponujemy zorganizowanie gry miejskiej, w której możemy wykorzystać rowery – środek transportu bardzo popularny w tym mieście.

 Trasa gry miejskiej do samego końca pozostanie owiana tajemnicą. Jednak aby przybliżyć Państwu zabytki i atrakcje Bolonii przedstawiamy kilka propozycji:

PROPONOWANE ATRAKCJE:

 • Piazza Maggiore
 • Bazylika Santo Stefano – najpiękniejszy kościół Bolonii
 • Muzeum historii Bolonii
 • Najpiękniejsze arkady w Bolonii – Sanktuarium Madonny di San Luca
 • Fontanna Neptuna – symbol Bolonii
 • Wejście na wieżę Asinelli i spojrzenie na „Dwie wieże”
 • Bramy dookoła miasta, w tym Porta Saragozza
 • Squat XM24 dla wielbicieli Street Artu
 • Muzeum Lamborgini
 • Muzeum Ferrari
 • Muzeum i Dom Luciano Pavarotti
 • Muzeum Panini
 • Muzeum Ducati

Muzeum Lamborgini – Muzeum Lamborghini znajduje się w Sant’Agata Bolognese, w tym małym trójkącie między Bolonią a Modeną, odpowiednio zdefiniowanym jako „Terra dei Motori” (dolina motorowa). Muzeum zostało otwarte w 2001 roku jako znak zaangażowania Automobili Lamborghini w świętowanie nowego tysiąclecia nowej generacji samochodów marzeń. Lamborghini Murciélago został po raz pierwszy pokazany w Muzeum, na tle innych cennych skarbów Lamborghini z przeszłości, kolekcji, która jest obecnie podziwiana przez entuzjastów z całego świata. Muzeum wyraża także uznanie Lamborghini za wsparcie oddanych i pełnych pasji fanów Lamborghini, którzy każdego dnia przyczyniają się do utrzymania legendy.

Muzeum Ferrari – ekspozycja w muzeum Ferrari zmienia się dość często, ukazując zarówno najwżniejsze modele z historii, jak i najnowsze propozycje firmy. Począwszy od modelu 125 – pierwszego samochodu zbudowanego przez Ferrari – aż do F50 – drogowego bolidu F1 – możemy zaobserwować jak kształtowało się oblicze firmy na przełomie lat. Oprócz samochodów wystawiane są także silniki, aerodynamiczne modele, również fragmenty tapicerki. Osobny rozdział stanowi wystawa poświęcona Formule 1, gdzie znajdziemy bolidy, które przyczyniły się do największego sukcesu firmy w tym sporcie. Możemy także obejrzeć boksy, z których kierownictwo Ferrari wydaje rozkazy swoim kierowcom, a także trofea F1, 50 lat startów.

Muzeum i Dom Luciano Pavarotti – poznaj prywatny dom Pavarotti zbudowany w jego ukochanym rodzinnym mieście, przekształcony przez Fundację Pavarotti w muzeum mieszczące jego wyjątkową kolekcję przedmiotów osobistych, niewidzialnych pamiątek, kostiumów i nagród zebranych przez całą jego karierę artystyczną.

Muzeum Panini – na wsi w Modenie znajduje się jedna z najpiękniejszych kolekcji poświęconych Maserati, w przestrzeni wystawienniczej w gospodarstwie Hombre, należącym do rodziny Panini. Unikalne i ekskluzywne modele, takie jak jednomiejscowy 6C / 34 zaprojektowany z myślą o ściganiu się z wielkim Tazio Nuvolari lub A6GCS „Berlinetta” Pininfarina uznanym za arcydzieło turyńskiego projektanta lub wreszcie mityczny „Eldorado” jako pierwszy jednomiejscowy sponsorowany, używany we włoskim wydaniu 500 mil. Kolekcję uzupełniają inne zabytkowe samochody, motocykle i traktory ”.

Muzeum Ducati – w muzeum Ducati możemy zapoznać się z historią marki która narodziła się w Bolonii, w 1926r. i po dzień dzisiejszy jest dumą włoskiego przemysłu motoryzacyjnego. Możemy podziwiać historyczne i legendarne modele oraz wsółczesne ikony motocykli. Ducati – włoskie przedsiębiorstwo produkujące sportowe motocykle. Firna założona w 1926 w Bolonii przez: Bruno Cavalieri Ducatiego, Adriano Ducatiego i Marcello Ducatiego. Aktualnie Audi kupił Ducati w kwietniu 2012r.
W trakcie wizyty, wyjazdu zaproponujemy Państwu wejście do fabryki, gdzie zobaczymy produkcję, montaż tych wspaniałych motocykli. Pobyt we włoskiej dolinie motoryzacji to możliwość zobaczenia innych fabryk, muzeów ikon włoskiego przemysłu motoryzacyjnego.iej dolinie motoryzacji to możliwość zobaczenia innych fabryk, muzeów ikon włoskiego przemysłu motoryzacyjnego.

Jest też możliwość wylądowania w Bergamo, a stamtąd już niedaleko do przepięknego Jeziora Como, Garda, można zwiedzic Mediolan, Veronę, czy Wenecję.

Do Bolonii, czy Bergamo można dostać się tanimi liniami, dlatego też między innymi, to  idealne miejsce na zorganizowanie 2/3 dniowego wyjazdu firmowego dopasowanego do potrzeb oraz Państwa budżetu.

Serdecznie zapraszamy:)