Śląsk to nie tylko strefa industrialna to też przepiękne treny zielone, z górami i historią w tle.

? Jura Krakowsko-Częstochowska ? to jeden z najpiękniejszych turystycznie regionów w Polsce. Rozciąga się w południowej Polsce i obejmuje 80-kilometrowy pas pomiędzy Krakowem i Częstochową. W tutejszym pejzażu odznaczają się średniowieczne zamki, eleganckie pałace, zabytkowe drewniane kościółki, muzea oraz skanseny. ?

? Nie każdy wie, że na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej zobaczyć można aż dwie pustynie ?.

? Pustynia Błędowska to niewątpliwie jedna z większych ciekawostek przyrodniczych i krajobrazowych w Polsce, na pograniczu dwóch województw: śląskiego i małopolskiego. Zwana „Polską Saharą” – morze piasku i największy obszar piasków lotnych w środku kraju.

? Z kolei Pustynia Siedlecka to pozostałość piaszczystego dna morskiego z okresu górnej jury. Wydmy osiągają tu wysokość 30 m, a w upalne dni w gorącym powietrzu zobaczyć można zjawisko fatamorgany.

Jura, to jedna z naszych ulubionych lokalizacji. To właśnie tutaj powstały nasze topowe programy integracyjne:

✅ Jurajski Extreme

✅ Ratowniczy Duch

✅ Orientering

✅ Off Road

✅ Tajemnice jury

✅ Wyprawa na K2

Jeśli szukacie wyjątkowej propozycji wśród skalnych ostańców i jaskiń zapraszamy!??

⭐ Na jurze znajdziemy bogatą ofertę noclegową. Przepięknie położone hotele pozwalają na wygodną eksplorację tych wyjątkowych terenów. POZIOM 511 Design Hotel & SPA Hotel Natura Residence Hotel Ostaniec Gościniec Jurajski – sala balowa hotel restauracja Centuria Hotel&Natural SPA Zamek Bobolice O.W. Orle Gniazdo Hucisko