🔷 Eventowy Śląsk 🔷
Obecnie w naszym regionie jest coraz więcej pięknych, nietypowych miejsc, w których można zorganizować ⭐ bankiet, konferencje czy inne wydarzenie w niepowtarzalnym klimacie⭐ . Każde z tych miejsc personalizujemy, dostosowujemy do ścisłych wytycznych Klienta.
Górny Śląsk to przede wszystkim styl industrialny. Eventy odbywają się w surowych wnętrzach dawnych fabryk, kopalni, drukarni czy browarów. Surowe cegły i minimalistyczne wnętrza stanowią wspaniały kontrast dla kolorowych strojów weselników i bieli obrusów.
Oto kilka niebanalnych i industrialnych miejsc, które naszym zdaniem zasługują na szczególne wyróżnienie:
Kopalni Guido to niebanalna przestrzeń do realizacji najbardziej niepowszednich wydarzeń i eventów.
Kameralne oświetlenie i znakomite warunki akustyczne perfekcyjnie spełniają wymagania zarówno sali koncertowej jak i podziemnego teatru.
👉 Łaźnia Łańcuszkowa powstała w 1890 roku Łaźnia Łańcuszkowa jest centralną częścią kompleksu Sztolni Królowa Luiza. To potężna budowla o industrialnym klimacie. Trzy połączone ze sobą sale o wyjątkowej architekturze i niebywałych możliwościach aranżacyjnych, stanowią przestrzeń umożliwiającą organizację koncertów, gal, imprez i bankietów.
Szyb Bończyk to miejsce niezwykłe. Tu historia spotyka się z teraźniejszością, tu tradycja ma swój najlepszy smak. W jedynym z nielicznych takich w Polsce, zachowanym od zapomnienia górniczym pejzażu, odbywają się najważniejsze wydarzenia
👉 Szyb Maciej to zespół obiektów dawnej Kopalni „Concordia”, później „Pstrowski” w Zabrzu – Maciejowie. Kultywuje tradycje górnicze, które współistnieją w Szybie z nowoczesnym designem oraz wyróżniającą się na mapie gastronomicznej śląska restauracją, to miejsce w którym zjecie Państwo doskonały posiłek przy akompaniamencie najlepszych trunków i dobrej muzyki.
Walcownia Cynku w Katowicach – Szopienicach, to zabytek wpisany w industrialne dziedzictwo regionu, który realnie wpłynął na rozwój Śląska. To największa poprzemysłowa hala na Śląsku udostępniona dla zwiedzających i organizacji wydarzeń.
Browar dysponuje największą na Śląsku, zrewitalizowaną postindustrialną przestrzenią eventową o powierzchni 1600 m2. 3000 osób w plenerze, 400 osób w sali industrialnej, 300 samochodów na parkingu – to cyfry dedykowane dużym wydarzeniom.
W odrestaurowanym Kasynie powstało Centrum Restauracyjno-Konferencyjne. W pięknych zabytkowych pomieszczeniach organizowane są imprezy okolicznościowe, bankiety, szkolenia, konferencje.
👉 Szyb Wilson
Szyb Wilson znajduje się na terenie byłego szybu kopalnianego KWK „Wieczorek”, którego historia sięga 1826 roku. W chwili obecnej ten zabytkowy obiekt stanowi m.in. przestrzeń ekspozycyjną dla Galerii Szyb Wilson (powierzchnia blisko 2500 m2). Składają się na nią trzy sale tzw. Mała Galeria, Średnia Galeria i Duża Galeria.
W obiektach pofabrycznych wywodzących się z końca XIX wieku, gdzie kiedyś produkowano słynne wyroby Giesche, dziś na nowo powraca życie. Przestrzeń Fabryki Porcelany ożywa na nowo, i staje się najmodniejszą miejscówką Katowic.
Hotel znajduje się w Podzamczu koło Ogrodzieńca. Jest to miejsce dla osób, które kochają nowoczesne, designerskie wnętrza, w których każdy detal dopracowany jest do perfekcji.