MADERA – OGRÓD ATLANTYKU

Lewady w lasach laurowych Laurissilva, niezwykła przyroda, setki kilometrów tras spacerowych, tropikalne owoce, wspaniała lokalna kuchnia, owoce morza, unikatowe wino Madera, poncha, wieczory z fado i spektakularne widoki z klifu Pico Ruivoto drugiego co do wielkości w Europie, to tylko kropla w morzu możliwości jakie daje nam Madera!

Madera – jedna z wysp archipelagu na Oceanie Atlantyckim, nazywana wyspą wiecznej wiosny, ze względu na swój łagodny klimat, łączy w sobie bogatą historię, widoki zapierające dech w piersiach, wspaniałą kuchnię oraz kameralne miasteczka i wioski. Madera to jeden z najwyższych na świecie wulkanów, powstała w wyniku serii erupcji podwodnego wulkanu. Masa skał i gazów „wypluta” z podwodnego krateru stworzyła ten fantastyczny krajobraz. Sama wyspa to tylko niewielka część tej formacji wulkanicznej, większość znajduje się pod wodami Oceanu Atlantyckiego.

Wyspa to również wiele interesujących punktów zwiedzania:

  • Naturalne baseny lawowe w Porto Moniz
  • Santana – skansen z tradycyjnymi domkami
  • Ogród botaniczny z 2000 gatunków roślin kwitnących
  • Dolina Zakonnic wioska położona między zielonymi wzgórzami
  • Klif Cabo Girão z tarasem widokowym
  • Możliwość skorzystania z Tobogan – zjazdu w wiklinowym koszu na płozach ulicami miasta lub przejazd kolejką linową nad Funchal.

Madera, to przede wszystkim raj dla miłośników pieszych wędrówek, wspinaczki, nurkowania, kanioningu czy sportów wodnych. Z racji wulkanicznego charakteru Madera jest idealnym miejscem na wyprawy trekkingowe (najlepsze tereny znajdują się w północnych i środkowych pasmach górskich wyspy) i piesze wędrówki po malowniczych wzgórzach i dolinach, w większych kurortach można wypożyczyć rower lub skuter i w ten sposób poznawać odległe zakątki. Ogromną popularnością cieszy się kanioning i wspinaczka wysokogórska, która obfituje w niezapomniane widoki, szczególnie gdy zdobywa się centralne wzniesienia lub urwiste klify. Nie ma wątpliwości że Wyspa z pewnością oczaruje najwytrawniejszych podróżników.

Zapraszamy serdecznie do przeżycia z nami ekscytującej przygody w tym magicznym zakątku Świata!