LANZAROTE  – jedna z 7 głównych wysp wchodzących w skład archipelagu Wysp Kanaryjskich. Jest to wyspa pochodzenia wulkanicznego, położona na Oceanie Atlantyckim należąca do Hiszpanii. Jej powierzchnia w większości utworzona jest przez lawę wulkaniczną dlatego często nazywana jest „wyspą wulkanów”. Krajobraz górzysty, pełen terenów pokrytych lawą sąsiaduje z bielą piaszczystych plaż i turkusem oceanu. Klimat Lanzarote, podobnie jak całych Wysp Kanaryjskich, jest łagodny, określany mianem „wiecznej wiosny”.

Krajobraz wyspy zachwyca i kryje w sobie wiele pięknych miejsc, które na pierwszy rzut oka na wyspie nie istnieją. Lanzarote, uznawana za cud przyrody, w 1993 r. została wpisana na listę UNESCO jako Światowy Rezerwat Bio¬sfery.

Miejsca które na pewno trzeba zobaczyć:

Playa Blanca

Była wioska rybacka Playa Blanca znajduje się na południowym wybrzeżu Lanzarote. Jej port aż tętni życiem, a w dodatku znajduje się w pobliżu wspaniałych plaż Papagayo.

Cueva de los Verdes

5000 lat temu erupcja wulkanu utworzyła w tym miejscu 8-kilometrową jaskinię lawową. Zwiedzenie jaskini to niezapomniane przeżycie

Park Narodowy Timanfaya

Po dotarciu do punktu widokowego Islote de Hilario pośród „Gór Ognia” poczujesz, że znajdujące się kilka centymetrów pod stopami kamyki rozgrzane są do 100°C. Za zjawisko to odpowiada położona 4 km pod powierzchnią ziemi komora wulkaniczna.

Montaña Clara

Mierzący 259 m wysokości szczyt to jedyna pozostałość tej niegdyś wulkanicznej wyspy archipelagu. Dzisiaj jest niezamieszkana i znajduje się na niej rezerwat ptaków morskich.

Wyspa może wydawać się niezbyt rozległa, ale jest na tyle atrakcyjna, że warto tu przyjechać na wyjazd firmowy czy też indywidualnie na krótki urlop. Krajobraz marsjański z sennymi wioskami z klimatycznymi barami, urozmaicona linia brzegowa z wyrzeźbionymi przez lawę klifami, krystalicznie czysta woda, plaże w kolorach od ciemnego grafitu, aż po złocisto biały, ciekawa baza sportowa, wiele atrakcji, wyborna gastronomia, wspaniałe wina, wszystko to sprawia, że Lanzarota to jedna z najciekawszych destynacji europejskich na wyjazdy Incentive.

Zapraszamy serdecznie!