Proponujemy 2-3 dniową podróż do czasów imperialnej przeszłości. Przygotowana przez nas gra miejska pozwoli Państwu poznać zabytkowe śródmieście miasta z jego 27 zamkami i ponad 160 pałacami. Podczas zabawy, przemieszczając się pieszo, tramwajem czy dorożką będą Państwo mieli okazję podziwiać cenne dobra kultury czy przysiąść w przytulnej, tradycyjnej kawiarni, gdzie do teraz unosi się duch dawnych dobrych czasów Cesarstwa.

Wiedeń jest największym miastem oraz stolicą Austrii, niegdyś siedziba Austro-Węgier, jednej z najpotężniejszych monarchii Europy. Położony jest nad Dunajem, a jego historyczne centrum w całości wpisane jest na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Stolica Austrii przyciąga uroczą miejską architekturą i niesamowitą atmosferą dawnej metropolii.

To tu zauroczeni klimatem miasta ponadczasowe utwory komponowali najwięksi twórcy muzyki klasycznej, z Johannem Straussem na czele. Dziś czasy monarchii są już przeszłością, Austria jest nowoczesnym i świetnie rozwijającym się krajem, a jednak turyści i tak przyjeżdżają do Wiednia szukać śladów dawnych lat. Niezwykły klimat mają austriackie uliczki, zabytkowe kamienice, urocze kawiarnie i restauracje, w których koniecznie trzeba skosztować wiedeńskiego specjału – czekoladowy Tort Sachera smakuje najlepiej popijany wiedeńską kawą, gdy spogląda się na malowniczą panoramę miasta.

Warto spędzić tu chociaż kilka dni, pospacerować po starym mieście i zobaczyć, jak wiele pozostało tu z habsburskiego przepychu. Wiedeń był nie tylko politycznym sercem świata, ale także miastem, które kochało się bawić przy dźwiękach sławnego walca. Ta miłość pozostała w nim do dziś, o czym trzeba się przekonać!