Kolejną stolicą europejską jaką prezentujemy jest Londyn. City break Londyn to nie tylko wyjazd dający możliwość poznania wspaniałych zabytków stolicy Wielkiej Brytanii, ale także jego kultury i barwnego życia, również nocnego. Doskonałe miejsce na organizację gry miejskiej, jak również możliwość uczestniczenia w wyjątkowych wydarzeniach sportowych na wielu nowoczesnych obiektach. Wielkie emocje podczas meczy piłkarskich czy turniejów tenisowych.

Londyn to jedno z największych miast w Europie, stolica Wielkiej Brytanii, która rocznie przyciąga około 30 milionów turystów z całego świata. Jest to nie tylko światowe centrum finansów, lecz również potężny ośrodek medialny oraz kulturalny. Jedna z naukowych i kulturalnych stolic świata, należy do ścisłej czołówki największych metropolii. Miasto światowej klasy muzeów, galerii, teatrów, sklepów, pomników, kościołów i niezliczonych zabytków. Miasto przesiąknięte tradycją może jednocześnie poszczycić się jednymi z najbardziej nowatorskich trendów i rozwiązań na świecie. To tutaj znajdują się cztery obiekty wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, mianowicie: the Tower of London, obserwatorium astronomiczne w Greenwich, Królewskie Ogrody Botaniczne i obszar obejmujący Pałac Westminster, Westminster Abbey i Kościół Świętej Małgorzaty.

Poranki w Wielkiej Brytanii należy zacząć od typowego angielskiego śniadania, najlepiej w jednej z tradycyjnych kawiarni, które serwują ulubione dania Brytyjczyków. By móc przy okazji podziwiać zgiełk codziennego życia, najlepiej udać się na jedną z głównych ulic miasta, np. Oxford Street, pełnej nie tylko restauracji i kawiarni, ale przede wszystkim sklepów i butików. W ciągu dnia warto zwiedzić wspaniałe muzea i galerie. Warto też poświęcić odrobinę czasu na wizytę w British Museum, będącego jednym z największych na świecie muzeów historii starożytnej; The National Gallery, która prezentuje zbiory malarstwa z lat 1250-1900; Muzeum Historii Naturalnej z monumentalnej wielkości szkieletami dinozaurów. Wieczorem zaś najlepszym pomysłem będzie wybranie się na London Eye, koło obserwacyjne z którego podziwiać można rozległą panoramę miasta. Koło ma wysokość 135 metrów, a pełen obrót trwa około 40 minut. Jest to jedna z najpopularniejszych atrakcji w Londynie.

Zapraszamy serdecznie!