W końcu spełniło się nasze marzenie i nartami mogliśmy dotknąć tras, gdzie można powiedzieć wszystko się zaczęło. Tak! to właśnie w San Anton am Arlberg powstały pierwszy wyciągi i trasy narciarskie w Austrii.

Za bazę noclegową wybraliśmy Bach ok 14 km od stacji i Resortu Warth Schrocken. Tym razem dzięki uprzejmości Booking.com zakosztowaliśmy trochę luksusu na ich koszt. Lodge / Chalet z sauną, jacuzzi, kominkiem tylko do naszej dyspozycji. Jeszcze w takich warunkach nigdy nie było nam dane mieszkać w Tyrolu 😉

Wyjeżdżamy jak zawsze wieczorem ze Śląska tym razem jedzie nas 6 osób. Zaraz po przyjeździe na miejsce nad ranem, szybki przepak, śniadanie i od razu ruszamy na wyciągi. Pierwszy dzień to eksploracja Warth- Schrocken, jeden z najbardziej bezpiecznych śniegowo ośrodków w Europie. Rocznie można się tutaj spodziewać do 11 metrów śniegu. Na północy i wschodzie stoki gwarantują najlepszą jakość śniegu. Ze względu na ogromne opady śniegu Schröcken można nazwać prawdziwym freeride spot. Kolejne dni to już idealne warunki na trasach, stosunkowo mało ludzi, co daje idealne możliwości do szusowania. Jeździmy też po stokach Ober Lech, Lech, Zurs, Zug. Ten popularny i bardzo atrakcyjny region narciarski w Vorarlbergu nazywany bywa „pierwszą górą Austrii”.

Karnet Arlberg-Card jest kluczem do śnieżnego raju z prawie 90 kolejkami i wyciągami, ponad 300 km tras narciarskich i prawie 200 km zjazdów w puchu. Warunki pogodowe przez pierwsze trzy dni jeżdżenia wręcz idealne, dopiero ostatniego dnia pogoda się zepsuła co i tak nie nie miało wpływu na całokształt wyjazdu, który możemy śmiało powiedzieć był jeden z najlepszych w ramach MTE SKIBUS.

Na początku kwietnia planujemy wyjazd do Ischgl na który już teraz zapraszamy chętne osoby – wyjazd potwierdzony 6-9.04 Enjoy the SKI if u can!

#mte #morethanexplore #winter #zima #ski #skitime #mteskibus #agencjaeventowa #wyjazdynanarty #narty #skibus #austria #tyrol