Wizyta na Śląsku to doskonała okazja do zorganizowania wyjątkowego eventu, pod ziemią!

Chcesz poczuć się jak prawdziwy górnik na szychcie? Jesteś gotów wykonać szereg prac górniczych w mrocznych chodnikach węglowej kopalni? Przed zjazdem otrzymasz pełny ekwipunek i strój sztygarski, a potem ruszysz w najgłębiej położone rejony Kopalni Guido – najniższy punkt trasy znajduje się na głębokości 355 metrów! Trasa wiedzie obszar ściany wydobywczej nr 4, eksploatowanej w celach szkoleniowo-badawczych w

W GÓRNICZYM ZASTĘPIE – OPERACJA SZYCHTA

Zaprosimy Państwa do kopalni Guido pod pretekstem zwiedzania. Po przybyciu na miejsce zostaną Państwo poinformowani o zasadach działania kopalni oraz bezpieczeństwie. Nagle docierają do nas komunikaty o następującej treści:

KWK Guido miał miejsce wysokoenergetyczny wstrząs o energii E=3×106J z epicentrum na wybiegu ściany 37 w pokł. 501, który spowodował tąpnięcie. Jego skutkami zostało objęte ok. 120m chodnika podścianowego VIIa. Pokł. 501 w rejonie ść. 37 zaliczony jest do: IV kategorii zagrożenia metanowego, III stopnia zagrożenia tąpaniami, I i III stopnia zagrożenia wodnego, klasy B zagrożenia pyłowego, skłonność do samozapalenia III i IV grupa. W tym czasie w pobliżu zaistniałego wstrząsu zatrudnionych było 26 górników, z czego: 19 znajdowało się w ścianie 37 i wycofali się samodzielnie ze strefy zagrożenia, 7 pracowników znajdowało się w chodniku VIIa, w tym 3 wycofało się o własnych siłach, 2 poszkodowanych wyniosła załoga oddziału G3, a 2 zostało uwięzionych w zawale…..” Komunikat, który dociera do nas nie pozostawia wątpliwości- idziemy na akcje ratunkową!”

Półtora kilometra górniczymi chodnikami, upady o sporym nachyleniu, wzniosy, zaniżenia i ciasne przejścia to krajobraz trasy na poziomie 355. Towarzyszyć Ci będą przenośniki zgrzebłowe, rurociągi do tłoczenia podsadzki i cała masa górniczej stali. Nad głową zobaczysz pyłowe zapory przeciwwybuchowe, które miały za zadanie chronić pozostałą część kopalni przed ewentualną eksplozją pyłu węglowego.

Sztygar i instruktorzy MTE zlecą ci:

  • PRZENIESIENIE RUROCIĄGU

  • MONTAŻ PRZENOŚNIKA TAŚMOWEGO

  • PRZECIĘCIE DREWNIANEGO STEMPLA

  • ZABUDOWĘ LUTNI WENTYLACYJNEJ

  • ZADANIE W KOMORZE DYMOWEJ

  • AKCJĘ LINOWĄ Z DOTARCIEM DO POSZKODOWANEGO W TRUDNYM TERENIE I PRZETRANSPORTOWANIE GO W BEZPIECZNE MIEJSCE

  • PIERWSZĄ POMOC

Podczas zadań do wykonania przekonasz się, że wysiłek w ciasnocie i zapyleniu kosztuje sporo wysiłku i daje solidną porcję wrażeń.

Zapraszamy serdecznie do kontaktu!